This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
foobar2000 - ukośnik w tagach - Laj.c0.pl
07
Lip
2012
Dawno tu nie pisałem bo nie miałem ani powodu, ani chęci, wypadałoby s końcu się przełamać i dziś jest ku temu świetna okazja.

Od dłuższego czasu, a dokładniej od czasu założenia konta na laście miałem problem z foobarem. Mówiąc ściślej problem stanowiły tagi empetrójek. Często spotykamy się z ukośnikami w nazwach artystów (AC/DC, LaikIke1/Młodzik itp.), jednak foobar uparcie zamienia nam slashe na średniki czy też podkreślniki w zależności od sposobu tagowania. W końcu zmusiłem się do poszukania jakiegoś rozwiązania. Znalazłem je na TEJ stronie. Jednak musiałem dołożyć swoją cegiełkę do sukcesu, dlatego chciałbym się podzielić tym rozwiązaniem.

Nie mogłem użyć tagów ID3v2.4 (pierwsze podane rozwiązanie), nie znalazłem żadnej opcji która by mi to umożliwiła ani w foobarze ani w mp3tagu. Więc korzystając z drugiej wskazówki zmieniłem w preferencjach opcję:
Advanced -> Properties dialog -> Multivalue fields
usuwając z listy wpis ARTIST. Jednak ta zmiana nic nie dała. Dlatego rozejrzałem się po pozostałych zakładkach w menu Adbanced i rzuciła mi się w oczy wiele mówiąca opcja Tagging. Zaciekawiony klinkąłem, jednak nie wiedziałem czego szukać, zmieniłem, a dokładniej odznaczyłem więc na czuja kolejną opcję:
Prefered tag writing scheme -> ID3v2 writer compatibility mode
Po zastosowaniu zmian wszystko pieknie działa, ukośniki pozostają ukośnikami a scrobbler w końcu poprawnie zapisuje odtworzenia. Dzieki temu mogłem sobie odpuścić sprawdzanie trzeciego podanego w tamtym temacie rozwiązania. pozostała tylko trochę pomieszana biblioteka, ale ważne, ze problem rozwiązany.


Aby foobar wyświetlł poprawnie ukośniki należy zmodyfikować wskazane opcje
rys. Aby foobar wyświetlł poprawnie ukośniki należy zmodyfikować wskazane opcje


Nick:

Pytanie kontrolne: Nazwisko Roberta Kubicy?

Komentarz:Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze