This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Abradab - Abradabing - Laj.c0.pl
02
Lis
2010
Okładka puyty
rys. Okładka puytyTracklista:
01. ON
02. Usłysz mój głos 2010
03. Mamy królów na banknotach
04. Zawalidroga
05. Dzik gość. Koniu i Abdul (Kontrabanda)
06 . Choć na słowo
07. Globalne ocieplenie
08. Gniew gość. Frenczman
09. Czy słyszycie skit?
10. Czuję się jak gość. O.S.T.R. i DJ Haem
11. Śmierć wielu serc
12. Yo yo
13. Więc wiedz gość. Cadillac Dale
14. Język giętki gość. Gutek
15. Spadam
16. Autro


Krótki opis


Czwarta solowa płyta Abradaba którego pozycji w polskim rapie nie trzeba przybliżać trafiła w moje ręce tydzień po premierze. Od razu zgrałem materiał na komputer i zacząłem go męczyć co robię nieustnannie do teraz ze zmienną częstotliwością. Teksty w typowym dla Daba podejściu, czyli "na luzie o tym co dookoła". Bity Ostrego zapewniają nam dźwiękową ucztę. Featuringi (których nie ma przesadnie dużo ani za mało, po prostu w sam raz) stanowią zaś świetny zestaw przypraw poprawiający ogólne odczucie po przesłuchniu płyty. Znowu pojawił się Gutek; do tego świetny występ Kontrabandy.

Pudełko


Płytę dostajemy w papierowym pudełku otwieranym "na dwa razy", czyli składającym się z czterech ścianek, lepiej opisze to obrazek: ;]
Pudeuko puyty
rys. Pudeuko puyty

Przepraszam za jego jakość, ale nie mogłem znaleźć zdjęć pudełka na necie więc skorzystałem z komórki :hyhy:
Kontynuując, pudełko nie wygląda na takie którego zadaniem jest przetrwać próbę czasu, raczej ma ono ma dobrze wyglądać, co muszę przyznać, robi znakomicie. Nazwa płyty to naklejka, płytka wkładana jest między dwie kartonowe ścianki przez co bardzo szybko się rysuje, dlatego włożyłem ją do papierowej koperty i w kopercie do pudełka. Na uwagę zasługuje książeczka z tekstami wkładana między ścianki po przeciwnej stronie pudełka co płyta. Znaleźć w niej można kilka błędów typu zjedzone literki, ale przynajmniej mamy teksty kawałków, nie musimy szukać na necie nieudolnie spisywanych textów z odsłuchu.

Materiał


Na płycie znajdziemy 16 kawałków. Odejmując skit i outro zostaje 14 utworów, niemal wszystkie w podobnym, luźnym stylu, traktujące naprawdę ciekawe tematy.  Osnoścnie kawałków na płycie zostało napisane już wystarczająco wiele:

Opis płyty:

"Tytuł albumu Abradabing  jest nawiązaniem do dubbingu, czyli tłumaczenia  niezrozumiałego filmu na czytelny przekaz. Abradabing to świat zinterpretowany przez AbradAba i wyrażony w mocnych utworach, takich jak Mamy królów na banknotach, Czuję się jak, czy Zawalidroga. Na płycie udzielają się również goście: DJ Haem, Frenchman, Kontrabanda, Gutek, Cadillac."

Lepiej nie da się tego opisać więc pozostaje mi spisać kawałki które szczególnie mi podeszły. Na pierwszym miejscu stawiam ex aequo "Dzika" i "Usłysz mój głos 2010", poza tym szczególnie zajarałem się też "Zawalidrogą", "Globalnym ociepleniem" i "Mamy królów na banknotach". Jednak pozostałe kawałki również zasługują na uwagę. Znając siebie pewnie za krótko męczę tą płytę, aby się do nich w stu procentach przekonać.

Podsumowanie


Dla mnie ta płyta to mistrzostwo. Abradab wraz z Ostrym tworzą znakomity duet , dodając do tego skrecze Dj'a Feel-X'a mamy jedną z najlepszych produkcji tego roku. MOżna nawet pokusić się o stwierdzenie że konkurencja została zmiażdżona. W porównaniu do poprzedniej płyty, czyli OPK Abradabing wymiata. Dla mnie stanowi ona świetną opozycję dla poważniejszej płyty Rahima, do tego świetnie zdobi półkę :D .

Napisano dla serwisu Rapstrefa.pl

Nick:

Pytanie kontrolne: Nazwisko Roberta Kubicy?

Komentarz:Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze