Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Wrrr!!! - Laj.c0.pl
30
Paź
2010
Od początku mojej przygody z php korzystałem z oprogramowania EasyPHP, czyli pakietu Apache, php i MySQL. Było z tym trochę problemów jak np. nie działający mod_rewrite, ale dalo się przeżyć. Ostatnimi czasy postanowiłem go zaktualizować ze starej już wersji 2.0(coś_tam) do 5.3.1.0

Wszystko ładnie do czasu aż zainstalowałem nową wersję. O ile samo php jako tako śmiga, to już MySQL leży i kwiczy. Jakiekolwiek próby połączenia z bazą kończą się w ten sposób:
Kod:
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: [2002] Próba połšczenia nie powiodła się, ponieważ połšczona strona nie (trying to connect via tcp://localhost:3306) in ścieżka/do/pliku/;] on line 5

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Próba połšczenia nie powiodła się, ponieważ połšczona strona nie odpowiedziała poprawnie po ustalonym okresie czasu lub utworzone połšczenie nie powiodło się, ponieważ połšczony host nie odpowiedział. in ścieżka/do/pliku/;] on line 5

Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in in ścieżka/do/pliku/;] on line 5

Złość kazuje mi już wyrywać sobie włosy z głowy, tymbardziej że po kilkugodzinnym grzebaniu w konfiguracji, która wydaje się być w pełni poprawna wczoraj coś zatrybiło. Lecz dziś sytuacja wróciła do normy. Aktualizacja dobrze działającego pakietu była jedną wielką pomyłką. A zrobiłem to tylko dla mod_rewrite który i tak w nowej wersji nie działa. Pozostaje mi zainstalować znowu starszą wersję pakietu i liczyć na to, że będzie ona działać poprawnie.


EDITMoja radość nie zna granic ;]

Po przeinstalowaniu starszej wersji EasyPHP postanowiłem pogerzebać jeszcze trochę w configu z nadzieją że uda mi się uruchomić mod_rewrite.

Otóż we wszystkich poradach na necie pisano o zamianie jednej z linijek z:
AllowOverride None
na
AllowOverride All
Na chłopski rozum w tym momencie powinno już działać, tyle że przy zakładaniu poszczególnych kont(katalogów ze stronkami) na nowo zauważyłem że EasyPHP w ich konfiguracji standardowo dodaje linijkę:
AllowOverride None
Dzięki której nasze wcześniejsze zmiany w pliku htppd.conf stawały się zbędne. Linijkę można według własnego uznania usunąć lub podmienić tak jak wcześniejszą. Ot, sposób na niesfornego Apacza i mod_rewrite.

Nick:

Pytanie kontrolne: Jak ma na imię Adam Małysz?

Komentarz:Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze