This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Wrrr!!! - Laj.c0.pl
30
Paź
2010
Od początku mojej przygody z php korzystałem z oprogramowania EasyPHP, czyli pakietu Apache, php i MySQL. Było z tym trochę problemów jak np. nie działający mod_rewrite, ale dalo się przeżyć. Ostatnimi czasy postanowiłem go zaktualizować ze starej już wersji 2.0(coś_tam) do 5.3.1.0

Wszystko ładnie do czasu aż zainstalowałem nową wersję. O ile samo php jako tako śmiga, to już MySQL leży i kwiczy. Jakiekolwiek próby połączenia z bazą kończą się w ten sposób:
Kod:
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: [2002] Próba połšczenia nie powiodła się, ponieważ połšczona strona nie (trying to connect via tcp://localhost:3306) in ścieżka/do/pliku/;] on line 5

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Próba połšczenia nie powiodła się, ponieważ połšczona strona nie odpowiedziała poprawnie po ustalonym okresie czasu lub utworzone połšczenie nie powiodło się, ponieważ połšczony host nie odpowiedział. in ścieżka/do/pliku/;] on line 5

Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in in ścieżka/do/pliku/;] on line 5

Złość kazuje mi już wyrywać sobie włosy z głowy, tymbardziej że po kilkugodzinnym grzebaniu w konfiguracji, która wydaje się być w pełni poprawna wczoraj coś zatrybiło. Lecz dziś sytuacja wróciła do normy. Aktualizacja dobrze działającego pakietu była jedną wielką pomyłką. A zrobiłem to tylko dla mod_rewrite który i tak w nowej wersji nie działa. Pozostaje mi zainstalować znowu starszą wersję pakietu i liczyć na to, że będzie ona działać poprawnie.


EDITMoja radość nie zna granic ;]

Po przeinstalowaniu starszej wersji EasyPHP postanowiłem pogerzebać jeszcze trochę w configu z nadzieją że uda mi się uruchomić mod_rewrite.

Otóż we wszystkich poradach na necie pisano o zamianie jednej z linijek z:
AllowOverride None
na
AllowOverride All
Na chłopski rozum w tym momencie powinno już działać, tyle że przy zakładaniu poszczególnych kont(katalogów ze stronkami) na nowo zauważyłem że EasyPHP w ich konfiguracji standardowo dodaje linijkę:
AllowOverride None
Dzięki której nasze wcześniejsze zmiany w pliku htppd.conf stawały się zbędne. Linijkę można według własnego uznania usunąć lub podmienić tak jak wcześniejszą. Ot, sposób na niesfornego Apacza i mod_rewrite.

Nick:

Pytanie kontrolne: Który bohater Matrixa ma dużo dzieci?

Komentarz:Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze