This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Airsoftowa apteczka - Laj.c0.pl
13
Cze
2010
Najważniejsza zasada w airsofcie brzmi "bezpieczeństwo to podstawa". Jest ona wymieniana przede wszystkim w sprawach takich jak okulary/gogle, zabezpieczenie terenu gry czy samych rozgrywek (pod względem medycznym). O ile na większych imprezach apteczki są niezbędne, o tyle na małych spotkaniach często o nich zapominamy, a to błąd.

Apteczka pierwszej pomocy
rys. Apteczka pierwszej pomocyApteczka pierwszej pomocy to przedmiot używany najrzadziej (oby nie był używany wcale). Jest ona często uważana jako zbędny ciężar, który tylko ciąży pośród całego oporządzenia. Niniejszy artykuł przedstawi, co powinno się w takiej apteczce znaleźć.

Zgodnie z zasadą, że lepiej nie dotykać sprzętu, z którego nie potrafi się korzystać w apteczce pierwszej pomocy powinno się znaleźć jak najmniej wyposażenia. Osoby zaznajomione z tematyką pierwszej pomocy same skompletują swoją apteczkę w oparciu o własne umiejętności i doświadczenie. Dla pozostałych przygotowałem mały wykaz.

Najważniejsze przedmiotyPodstawą w apteczce są:
+bandaże
+jałowa gaza
+ plastry
Czyli wszystko to, co służy do zatamowania krwotoku i zabezpieczenie ran. Dochodzą do tego:
+woda utleniona
+ rękawice lateksowe do zabezpieczenia rany przed bakteriami z naszych rąk, oraz na odwrót - zabezpieczenia własnych łapek (nierzadko również podrapanych) przed krwią poszkodowanego.
Dla wygody warto również spakować nożyczki. Nie zajmują dużo miejsca a znacznie ułatwiają wiele czynności. Z racji, że zwykle nie znamy się na pierwszej pomocy, nasze działania najczęściej upraszczają się do zatrzymywania krwotoków czy też zadrapań. W pozostałych sytuacjach lepiej poczekać na przyjazd pogotowia ratunkowego.

Podstawową zawartość apteczki pierwszej pomocy włożymy do dowolnej ładownicy. Pamiętajmy o zasadach podawania leków (niżej).
rys. Podstawową zawartość apteczki pierwszej pomocy włożymy do dowolnej ładownicy. Pamiętajmy o zasadach podawania leków (niżej).Przydatny ekwipunekJest też wiele rzeczy nieobowiązkowych, a nawet zakazanych dla osób, które nie są biegłe w tematyce ratownictwa. Należą do nich przede wszystkim środki przeciwbólowe, błędnie pakowane do wszystkich zestawów pierwszej pomocy. Nie należy podawać żadnych tabletek osobie czekającej na karetkę pogotowia. Inna sprawa, gdy poszkodowany ma np. stłuczone kolano, wtedy o ile nie ma on uczulenia, o czym sam powinien nam powiedzieć, można mu bez problemu podać dany lek.

Z innych artykułów nienależących do grupy niezbędnych można wziąć:
+bandaż elastyczny - znacznie wygodniejszy w użyciu od zwykłego.
+chusta trójkątna - bardzo pomocna na wszelkie urazy.
+węgiel aktywowany - na problemy z układem pokarmowym
+folia NRC - głównie na zimę lub gry nocne oraz do miejsc, do których karetka może długo jechać.

Jeśli składamy apteczkę przeznaczoną dla ekipy warto włożyć do niej leki, które przyjmują członkowie teamu. Dla apteczek osobistych wystarczą nam tylko plastry i bandaże oraz własne leki, co do których działania jesteśmy pewni.

Innym tematem jest apteczka Mil-Simowa. Nie będę go jednak poruszał, gdyż na Mil-Simach funkcję medyka przyjmują zwykle tylko maniacy przeszkoleni i znający się na rzeczy. Takie osoby nie mają kłopotu z przygotowaniem apteczki, która nierzadko zajmuje cały plecak.

Przydatne linki:
Apteczka według portalu zdrowastrona.pl

Literatura fachowa - Forum WMASG.pl - Pierwsza pomoc

Podstawowe wyposażenie zwykłego airsoftowca - Forum WMASG.pl - Pierwsza pomoc

Apteczka - zestaw dla drużyny - Forum WMASG.pl - Pierwsza pomoc

Nick:

Pytanie kontrolne: Który bohater Matrixa ma dużo dzieci?

Komentarz:Udostępnij na Facebooku Udostępnij na Twitterze