This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Laj.c0.pl - Zobacz kategorię
25
Sie
2011

Ilość FPS'ów a wynik potyczki w terenie leśnym

Ostatnio miałem okazję postrzelać trochę do ludzi na Fakro. Jednak w ciągu kilku godzin strzelania i kilku przeprowadzonych gier udało mi się trafić aż 1 (slownie jedną) osobę. Z tego też powodu zastanowiłem się nad przyczyną takiego stanu rzeczy. Czy winę ponosi moje słabe przygotowanie? Może niezgranie z pozostałymi uczestnikami rozgrywki? Może głupota i nieodpowiednie/nieodpowiedzialne zachowanie? Czy też wspomniana w tytule niewielka prędkość wylotowa (konkretniej 330 FPS[full stock]) mojej repliki?

Ilość FPS w lesie z pewnością ma wpływ na rozgrywkę, jednak nie powiedziałbym, że jest to główny wyznacznik pretendentów do zwycięztwa w potyczce. Jak by na to nie patrzeć każdy, kto miał okazję poczuć ad swoją głową kulki przelatujące z częstotliwością 15BB na sekundę stwierdzi, że szybkostrzelność ma zdecydowanie większy wpływ na psychikę przeciwnika niż ilość FPS'ów. Ponad to osobę posiadającą replikę karabinka szturmowego o prędkości wylotowej 400+ FPS bardzo łatwo ...(Czytaj)
Podziel się: Dodaj na Facebook.com Dodaj na Blip.pl Dodaj na Twitter.com Dodaj na Wykop.pl Dodaj na Śledzik.pl
Zaszufladkowano w: Militaria , Wyświetleń: 249

13
Cze
2011

Powrót po latach...

... a dokładniej po roku. Od roku, od rozsypania mi się ekipy nie byłem na żadnej imprezie airsoftowej. Dopiero miniony weekend jako pierwszy od tego czasu upłynął mi pod znakiem airsoftu. Sobotni trening, który przerodził się w spacer w szpeju po lesie oraz niedzielna strzelanka z prostym scenariuszem na Fakro.

Chciałbym przy okazji napisać coś odnośnie ilorazu inteligencji części maniaków ASG. Otóż wśród ludzi z którymi miałem okazję się postrzelać niewielu było takich, którzy potrafili zrozumieć ten prosty scenariusz, nie chciałbym widzieć ich min podczas tłumaczenia mechaniki LARP'ów czy Mil-Sim'owych zasad CCS. Kondycja intelektualna airsoftowców moim zdaniem z każdym pokoleniem spada. Inaczej nie potrafię opisać tego, jak licealiści czy nawet już studenci nie potrafili zrozumieć tego, że scenariusz wymaga tylko i wyłącznie zdobycia skrzyni z Rozpierdolexem(czytaj cegłami :D), siedzenia przy niej 15 minut, przeniesienia jej do budynku Fakro i obrony przez następne 40 minut. D...(Czytaj)
Podziel się: Dodaj na Facebook.com Dodaj na Blip.pl Dodaj na Twitter.com Dodaj na Wykop.pl Dodaj na Śledzik.pl
Zaszufladkowano w: Militaria , Wyświetleń: 181

07
Gru
2010

Dwa lata maniaka

Pakt minął, było miło lecz już się skończyło. <br>
Dziękuję za to quadro, potem trio.
rys. Pakt minął, było miło lecz już się skończyło.
Dziękuję za to quadro, potem trio.


Tak, airsoftem jaram się już dwa lata(+/- kilka miesięcy). Choć ostatnio mniej, to jednak ciągle AS mnie interesuje. Chciałbym w tym tekście podsumować swoje dwa lata z życia w społeczności airsoftowców, a raczej na jej uboczu.

Pierwsze miesiące
Wspominane niezwykle ciepło mimo tego, że wszystko zaczęło się zimą. Grupka ziomków z okolicy podjarała się hobby zwanym airsoftgun. Dziecinna zabawa dla dorosłych, choć żaden z nas nie miał jeszcze wtedy nawet 18 lat. Jeden z nas mógł poszczycić się z posiadania AEGa, pozostali zadowolili się shotgunami za 30 złotych. Ile frajdy dawało bieganie po lesie, początkowo w dresie, później w mundurze z demobilu.

Wiosną okazało się że zabawa ta nie jest wcale tak wciągająca i zajawka dla części ze skrzykniętych na początku ludzi minęła. Wtedy pozostali postanowili założyć ekipę ASG, godziny spędzone na wymyślaniu nazwy zaowocowały oc...(Czytaj)
Podziel się: Dodaj na Facebook.com Dodaj na Blip.pl Dodaj na Twitter.com Dodaj na Wykop.pl Dodaj na Śledzik.pl
Zaszufladkowano w: Militaria , Wyświetleń: 219

26
Lip
2010

Wyposażenie na wypad w teren

Może na samym początku odpowiem na pytania: Co ten tekst robi w kategorii airsoft? Czemu nie survival?
Otóż chodzi tutaj o wypad typowo wojskowy, czyli z całym oporządzeniem. Ekipy ASG często organizują takie wyjścia na kilka nawet dni.

Zabrane wyposażenie zależy głównie od charakteru misji(tę kwestię pominiemy) oraz ilosci dni w terenie(skupimy się na tej).
Oczywiście całkowitą podstawą są nasze pierwsze dwie linie wyposażenia, nam pozostaje zająć się tą trzecią, czyli zawartością plecaka.

1. Wypad jednodniowy
Tutaj wystarczy nam w zasadzie jedna porządna racja żywnościowa (co najmniej 3000 kalorii) oraz woda na jeden dzień (około 2 litry wody). Do tego menażka do przygotowania posiłku oraz palnik. Mały plecak nam wystarczy, może nawet uda się to zmieścić do zbędnych ładownic oporządzenia

2. Dwa i więcej dni, czyli opcja z noclegami
2.1 Jedzenie

2.1.1 Kuchnia
Moja kuchnia składa się ze szwedzkiej menażki(aluminiowa = lekka) wraz z palnikiem spirytusowym i osłoną wiatr...(Czytaj)
Podziel się: Dodaj na Facebook.com Dodaj na Blip.pl Dodaj na Twitter.com Dodaj na Wykop.pl Dodaj na Śledzik.pl
Zaszufladkowano w: Militaria , Wyświetleń: 276

13
Cze
2010

Airsoftowa apteczka

Najważniejsza zasada w airsofcie brzmi "bezpieczeństwo to podstawa". Jest ona wymieniana przede wszystkim w sprawach takich jak okulary/gogle, zabezpieczenie terenu gry czy samych rozgrywek (pod względem medycznym). O ile na większych imprezach apteczki są niezbędne, o tyle na małych spotkaniach często o nich zapominamy, a to błąd.

Apteczka pierwszej pomocy
rys. Apteczka pierwszej pomocyApteczka pierwszej pomocy to przedmiot używany najrzadziej (oby nie był używany wcale). Jest ona często uważana jako zbędny ciężar, który tylko ciąży pośród całego oporządzenia. Niniejszy artykuł przedstawi, co powinno się w takiej apteczce znaleźć.

Zgodnie z zasadą, że lepiej nie dotykać sprzętu, z którego nie potrafi się korzystać w apteczce pierwszej pomocy powinno się znaleźć jak najmniej wyposażenia. Osoby zaznajomione z tematyką pierwszej pomocy same skompletują swoją apteczkę w oparciu o własne umiejętności i doświadczenie. Dla pozostałych przygotowałem mały wykaz.

[h]Najważniejs...(Czytaj)
Podziel się: Dodaj na Facebook.com Dodaj na Blip.pl Dodaj na Twitter.com Dodaj na Wykop.pl Dodaj na Śledzik.pl
Zaszufladkowano w: Militaria , Wyświetleń: 1079