This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Laj.c0.pl - Archiwum, rok 2011 - lipiec
28
Lip
2011

Moduję cz.1 - licznik wyświetleń wpisów

Ostatnimi czasy wracam trochę do webmajsterki. tutaj jakieś forum, tu jakiś layout.

Dziś postnowiłem troche zmodyfikować sobie tego "bloga" i dorobić licznik obejrzeń danych wpisów. Szkoda, że tak późno bo teraz to już raczej niemożliwe aby te najstarsze wpisy zyskały choć jedną odsłonę no ale skoro człowiek nie pomysli zawczasu...

Licznik działa bardzo banalnie, niestaty nie pomyslałem o mozliwości ręcznego podbicia ilości obejrzeń w panelu admina ale może to i dobrze. Pomyślełem jednak nad tym, aby nie zliczał kolejnych obejrzeń po przeładowaniu strony.

Ilość wyświetleń danego wpisu mozna zobaczyć na stronie głównej i w archiwum pod ikonkami fejsów, blipów, tłitów itp.
Nie mozna jednak tego zobaczyć na stronie z wpisem gdyż najzwyczejniej nie pasowało mi umiejscowienie tego napisu w żadnym ciekawym miejscu....(Czytaj)
Podziel się: Dodaj na Facebook.com Dodaj na Blip.pl Dodaj na Twitter.com Dodaj na Wykop.pl Dodaj na Śledzik.pl
Zaszufladkowano w: Różne , Wyświetleń: 237

18
Lip
2011

NIVO Slider i zaokrąglone rogi

Aktualnie pracuję (a raczej obijam się) nad pewnym projektem. Choć uważam, że z moją wiedzą nie nadaję się do krojenia szablonów na zlecenie, postanowiłem zabrać się za jakiś layout. Wpłynęły na to dwie informacje, mianowicie praca jest wykonywana za free oraz fakt, że w razie mojej porażki są dwie inne osoby które się tym zajmą. Przegrać raczej nie mogę bo zrobiłem już sporo mimo tego, że pojawiło się w trakcie pracy wiele problemów, z drugiej zaś strony wiele jest jeszcze przede mną. Jedyne co może mnie pokonać to fakt niedopasowania zakodowanego szablonu do wszystkich przeglądarek.

Jednym z napotkanych problemów była konieczność zaokrąglenia rogów w NIVO Sliderze. Jest to bardzo funkcjonalny slider posiadający jedną wadę - nie obsługuje plików .png oraz przezroczystości jaką ten format nam daje. Przez co trzeba sporo kombinować aby uzyskać ładnie wyglądające zaokrąglone rogi obrazków. Na polskich stronach nie znalazłem rozwiązania mojego problemu więc postanowiłem przeszukać też ...(Czytaj)
Podziel się: Dodaj na Facebook.com Dodaj na Blip.pl Dodaj na Twitter.com Dodaj na Wykop.pl Dodaj na Śledzik.pl
Zaszufladkowano w: Webmastering , Wyświetleń: 540

02
Lip
2011

Zmiana nagłówka przy odświeżeniu - PHPBB3

Witam w ten piękny letni dzień. W poprzednim zdaniu oczywiście znalazła się szczypta ironii, choć i tak dzisiejszy dzień jest lepszy niż cały zeszły tydzień (ciągłe deszcze). Dzisiaj chciałbym się podzielić jedną z porad podanych przeze mnie na forum cba.pl. Mianowicie chodzi o wyświetlanie losowo różnych obrazków w nagłówku forum. Mnóstwo moich pomocnych odpowiedzi przepadło już gdzieś głęboko w otchłaniach forum, dlatego też ten trick wrzucam również i tutaj.

Przejdźmy już do rzeczy. Aby wyświetlać losowe nagłówki potrzebny nam będzie skrypt javascript(php raczej odpada bo działamy na plikach html). Jego celem jest przechowywanie w tablicy ścieżek do obrazków, a następnie losowanie jednego elementu z tej tablicy przy każdym odświeżeniu strony.

Kod javascript wygląda tak:
[code]
<SCRIPT TYPE="text/javascript" LANGUAGE="JavaScript">
<!--
var elementy = new Array(
'<IMG SRC="obrazek1.jpg">',
'<IMG SRC="obrazek2.jpg&quo...(Czytaj)
Podziel się: Dodaj na Facebook.com Dodaj na Blip.pl Dodaj na Twitter.com Dodaj na Wykop.pl Dodaj na Śledzik.pl
Zaszufladkowano w: Webmastering , Wyświetleń: 411