This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Laj.c0.pl - Archiwum, rok 2010 - grudzień
28
Gru
2010

Nowy layout w drodze

Nie wiedziałem do jakiej kategorii wrzucić ten wpis :/
Najprawdopodobniej wkrótce niestety pojawi się kolejna nowa kategoria

Wracając już do tytułu, aktualnie czas mój jest pożerany przez kilka spraw. Wśród nich znaleźć mozna tworzenie nowej oprawy graficznej tegóż czegóś co nazywam blogiem.

Chcę zrobić go na styl kartki z zeszytu, w stu procentach według własnych pomysłów. Ikonki, ozdoby i wszelkie inne elementy graficzny będą(a część z nich już jest) tworzone ręcznie. Czcionka najprawdopodobniej również się zmieni na stworzoną przeze mnie. Wszystko zależy od tego czy pismo odręczne będzie dobrze się prezentować. Jesli będzie nieczytelne pozostawię czcionkę bez zmian, choć szczerze mówiąc nie chcę tego robić, gdyż caly design straci wtedy na klimacie.

Kiedy mozna spodziewać się zmian? Najprawdopodobniej przed feriami lub przed ich końcem.
Postepy prac przedstawię wkrótce w osobnym wpisie.

PS Pisałem gdzieś o tym że wrzucę skrypcik do pracy w grupie na odległość. Aktual...(Czytaj)
Podziel się: Dodaj na Facebook.com Dodaj na Blip.pl Dodaj na Twitter.com Dodaj na Wykop.pl Dodaj na Śledzik.pl
Zaszufladkowano w: Różne , Wyświetleń: 217

12
Gru
2010

Zwycięztwo nad w3.org

Przedwczoraj wieczorem, po kilkudziesięciu minutach trudnej walki pokonałem walidator HTML. Jaka była jej geneza? Otóż stwierdziłem że to wstyd mieć stronę niedopasowaną do standardów, nawet jeśli jestem tylko amatorem webmasteringu(co widać choćby po ilosci wpisów w tej kategorii).

Jakie błędy mozna było spotkać? Głównie zamknięte znaczniki które powinny zostać otwarte(przyzwyczajenie z XHTML), do tego parę błędów typu brak atrybutów(jak np. alt w obrazach) i jakieś błędy które już wypadły mi z głowy. Pozostały tylko 2 ostrzeżenia wywołane przez reklamę hostingu(tą w stopce). Jest ona napisana w XHTML i niezbyt chętnie kolaboruje z walidatorem ustawionym na HTML 4.01 Transitional. No ale warning to nie error więc można się cieszyć otrzymaniem pięknego obrazkowego linku do walidatora(osadzony również w stopce).

Zadbanie zaś o poprawny CSS to pikuś, od początku zabawy w webmastering nigdy nie zobaczyłem ani jednego erroru w walidatorze CSS.

No, notatka na dziś dzień wypełniona...(Czytaj)
Podziel się: Dodaj na Facebook.com Dodaj na Blip.pl Dodaj na Twitter.com Dodaj na Wykop.pl Dodaj na Śledzik.pl
Zaszufladkowano w: Webmastering , Wyświetleń: 222

07
Gru
2010

Dwa lata maniaka

Pakt minął, było miło lecz już się skończyło. <br>
Dziękuję za to quadro, potem trio.
rys. Pakt minął, było miło lecz już się skończyło.
Dziękuję za to quadro, potem trio.


Tak, airsoftem jaram się już dwa lata(+/- kilka miesięcy). Choć ostatnio mniej, to jednak ciągle AS mnie interesuje. Chciałbym w tym tekście podsumować swoje dwa lata z życia w społeczności airsoftowców, a raczej na jej uboczu.

Pierwsze miesiące
Wspominane niezwykle ciepło mimo tego, że wszystko zaczęło się zimą. Grupka ziomków z okolicy podjarała się hobby zwanym airsoftgun. Dziecinna zabawa dla dorosłych, choć żaden z nas nie miał jeszcze wtedy nawet 18 lat. Jeden z nas mógł poszczycić się z posiadania AEGa, pozostali zadowolili się shotgunami za 30 złotych. Ile frajdy dawało bieganie po lesie, początkowo w dresie, później w mundurze z demobilu.

Wiosną okazało się że zabawa ta nie jest wcale tak wciągająca i zajawka dla części ze skrzykniętych na początku ludzi minęła. Wtedy pozostali postanowili założyć ekipę ASG, godziny spędzone na wymyślaniu nazwy zaowocowały oc...(Czytaj)
Podziel się: Dodaj na Facebook.com Dodaj na Blip.pl Dodaj na Twitter.com Dodaj na Wykop.pl Dodaj na Śledzik.pl
Zaszufladkowano w: Militaria , Wyświetleń: 219